Економічні новини: телеграф

Борги у гривнях

Український бізнес нарощує протерміновані гривневі борги, тим часом як валютні – зменшує. Як йдеться в повідомленні Незалежної асоціації банків України, валютні борги вітчизняного бізнесу в поточному році вже знизилися майже на 10%. Тоді як позики в гривнях зросли на більше 5%.

Знову літатимемо до США 

Українські компанії можуть відновити право здійснювати авіаперевезення в будь-яке місто США без обмежень, накладених на їхню діяльність 2005 році. Відповідно, і будь-які американські компанії зможуть літати в міста України. Віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков заявив про це після переговорів з керівництвом Міністерства транспорту США і компанією Boeing. Співпраця відбувається в рамках програми “Відкрите небо”, інформує “24 канал”.

Цукор таки подорожчає!

Міністерство аграрної політики та продовольства прогнозує незначне підвищення вартості цукру у вересні. Про це вчора повідомив заступник директора департаменту продовольства Міністерства агропромисловості та продовольства Олександр Печенога. Він заявив, що цього року цінова політика на цукор буде стабільною, однак у другій половині цього маркетингового року можливе подорожчання цукру. Ріст цін Олександр Печенога пояснює тим, що сьогодні ціни на цукор не відповідають видаткам на його виробництво. За його словами, відпускна ціна на цукор з буряка може зрости до рівня собівартості його виробництва, тобто до 6,4 тис. грн за тонну. Сьогодні ж оптово-відпускні ціни на цукор на рівні встановленої мінімальної ціни – 5,91 тис. грн за тонну. “Як правило, у виробничий сезон цукровики через брак обігових коштів вимушені реалізовувати продукт за ціною, нижчою від видатків на його виробництво”, –сказав він. Водночас, Мінагропром не змінює цьогорічний прогноз на виготовлення цукру ( у Міністерстві прогнозують отримати 1,8 млн тонн цукру), тож з урахуванням перехідних 650 тис. тонн залишків з минулого року, маючи потребу у цукрі 1,83 млн. тонн в рік, країна буде забезпечена цим продуктом. “Спекулятивного росту цін на цукор не очікуємо, оскільки для цього немає підстав. Потреби внутрішнього ринку будуть забезпечені у повному обсязі у відповідності до прогнозу”, – запевнив він. Нагадаємо, торік Україна виробила з цукрового буряка 2,33 млн тонн цукру проти 1,54 млн тонн у 2010 році. У 2011-2012 маркетинговому році експортери цукру встановили рекорд за останні роки – за кордон було продано 160 тис. тонн цукру.

Банки не панікують 

Помірна девальвація гривні щодо долара – до 2,5% – не викличе серйозних проблем у банківській системі України. Про це йдеться в аналітичному звіті групи “Інвестиційний Капітал Україна”. Водночас у разі різкої девальвації гривні банківській системі знадобиться додатковий капітал.

Угода про порятунок

Проект угоди між Кіпром та кредиторами про надання фінансової допомоги буде готовий до середини жовтня. Про це повідомив глава Мінфіну країни Васос Шарлі після неформальної зустрічі міністрів фінансів і економіки ЄС. Чиновник відмовився коментувати можливі обсяги допомоги, однак зазначив, що швидше за все, остаточна сума буде нижчою за попередні оцінки. Експерти рейтингового агентства “Стандард энд Пурз” підрахували, що для рекапіталізації місцевих банків, які постраждали внаслідок боргової кризи у Греції, знадобиться 15 млрд євро.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5762 / 4.09MB / SQL:{query_count}