М’ясо подешевшає

З початку жовтня ціни на вітчизняне м'ясо знизилися в середньому на 0,8 - 2 грн/кг.

З початку жовтня ціни на вітчизняне м'ясо знизилися в середньому на 0,8 - 2 грн/кг.

В Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" це пов'язують зі збільшенням імпорту свинини та курятини. Однак визнають, що обсяги торгівлі загалом знизилися.

"Оскільки вітчизняні виробники на даному етапі не готові до суттєвого зниження цін пропозиції, то активна торгівля дещо припинилася", - вважає експерт УКАБ Єлизавета Святківська. Наприклад, одиничні партії свиней живою вагою на початку цього місяця вже закуповують за ціною 14 грн/кг, а ще наприкінці вересня ціна коливалася від 16 до 16,5 грн/кг. "Дещо інакше складається ситуація на ринку яловичини, - зазначила Святківська. - Біль­шість виробників м'яса, які закуповували худобу живою вагою за  досить високими цінами - 12,5 - 13 грн/кг, зіткнулися з проблемою реалізації напівтуш і блоків. Якщо у вересні ціни на напівтуші сягали 24 грн/кг, то зараз їх складно продати й по 21,9 грн/кг".

Відтак виробники м'яса прогнозують вже незабаром зниження закупівельних цін на живу худобу. Але не надовго, оскільки цьогоріч скоротилося виробництво яловичини, а обсяги імпорту наразі є незначними. Тим часом цінове коливання від­бувається також на ринку курятини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5336 / 4.06MB / SQL:{query_count}