“Молочна” арифметика по-міністерськи

Аграрний міністр пропонує два варіанти підвищення закупівельної ціни  селянського молока 

Аграрний міністр пропонує два варіанти підвищення закупівельної ціни  селянського молока 

Уже кілька років поспіль одним із найболючіших питань для українських селян є занижена закупівельна ціна молока. Як з’ясувалося, не лише господарі обурюються украй несправедливими цінами, а й сам міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк каже, що невдоволений таким станом справ. 

Зокрема, на запитання “Пошти”, яким має бути шлях виходу із цієї “молочної” кризи, міністр відповів: “Я теж стурбований закупівельними цінами на молоко для населення. Ціни на молоко, яке підприємства закуповують у селян, різко знизилися після того, як у січні 2012-го

ВРУ ухвалила Закон “Про акумулювання ПДВ” на переробних підприємствах. Звичайно, ПДВ мав би надійти до виробника і, відповідно, ціну мали б підвищити, а вона автоматично на таку ж суму знижується. Значить цей крок був неефективним”.

Урядовець вважає несправедливим і те, що на фермах закупівельна ціна молока становить близько чотирьох гривень за літр, а в селян його купують по 1,9 – 2 грн за літр. Міністр чомусь вважає, що однією з причин несправедливої цінової політики є те, що “молокопереробні підприємства потребують якісного молока, а під час перевезення його якість змінюється”. 

Микола Присяжнюк певен, що вирішити проблему можна двома способами. “Перший – підвищити якість молока через заготівельні кооперативи і молочарні. Другий – відкрити зовнішні ринки. Певним чином  нам це вдається зробити. Зокрема, що стосується Львівщини, дуже важливо, коли  підпишуть угоду “Про зону вільної торгівлі” з ЄС. Саме вона відкриє нові ринки для регіону”, – зазначає міністр. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3667 / 4.07MB / SQL:{query_count}