Попит на робітників та ІТ-спеціалістів

Тим часом економістів та фінансистів забагато! На Львівщині є 90 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. Переважно це люди з вищою освітою 

Тим часом економістів та фінансистів забагато! На Львівщині є 90 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. Переважно це люди з вищою освітою 

Через місяць закінчиться навчальний рік і на ринку праці з’явиться ще більше робочої сили, тобто випускників вишів. Проте, незважаючи на те, що у черзі на працю стоять переважно люди з вищою освітою, як наслідок –  знайти роботу їм непросто. Так, найдовше чекають на роботу люди з вищою освітою віком до 35 років. Майже немає вакансій для економістів, зате є попит на робітничі професії та на спеціалістів ІТ-сфери. 

За словами Василя Буртника, в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості, існує критична ситуація із працевлаштуванням молоді. Нині на Львівщині 90 тис. офіційно зареєстрованих безробітних, і більшість – це молодь віком до 35 років із вищою освітою. 

Він розповів, що центр зайнятості пропонує багато вакансій робітничих професій, однак кількість випускників професійно-технічних училищ навіть на половину не покриває потреби. Натомість службу зайнятості штурмує молодь із дипломами про вищу освіту. За словами посадовця, їх майже половина серед усіх безробітних, однак вакансій за такими спеціальностями лише 20-30%.

”У службі зайнятості є 70-80% вакансій робітничих професій. Натомість лише 20-30% вакансій для осіб, які мають неповну або повну вищу освіту. Зараз на обліку є 43% осіб, які мають повну або неповну вищу освіту. В цьому і полягає дисбаланс між попитом і пропозицією. Людей, які мають повну і неповну вищу освіту, майже половина, а більшість вакансій є для робітничих професій”, – сказав Василь Буртник.

Він запевняє, що проблеми із працевлаштуванням молоді виникають також через те, що навчальні заклади не відслідковують ситуацію на ринку праці та випускають будь-яких фахівців. Торік спеціальність фінансистів, економістів, менеджерів та маркетологів здобули понад шість тисяч випускників, але вакансії є для інженерів-будівельників, механіків, електриків та ІТ-фахівців.

Проте Дмитро Федасюк, проректор НУ ”Львівська політехніка”, запевняє, що 80-90% випускників вишу знаходять роботу за фахом 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4821 / 3.97MB / SQL:{query_count}