Влада і бізнес: як порозумітися?

Роботодавцям Львівщини нелегко знайти спільну мову з владою. За словами підприємців, посадовці не дотримують своїх обіцянок щодо перевірок, штрафів та тиску на бізнес

Роботодавцям Львівщини нелегко знайти спільну мову з владою. За словами підприємців, посадовці не дотримують своїх обіцянок щодо перевірок, штрафів та тиску на бізнес

Від початку року влада Львівщини майже щомісяця зустрічається з представниками бізнесу. Щоразу підприємці скаржаться, а влада обіцяє зробити все, щоб налагодити діалог і активну співпрацю з ними. Але, як свідчить практика, обіцяти значно легше, ніж виконувати! 

Так, 19 квітня очільник Львівщини Михайло Костюк знову зібрав бізнесменів краю, щоб обговорити проблеми, які нині, за його словами, не дають бізнесу нормально працювати. За словами губернатора, президент України серйозно готується до зустрічі з бізнесменами регіону. На що роботодавці Львівщини кажуть: вони мають про що поговорити з главою держави. А під час цьоготижневої зустрічі скаржились губернаторові на перевірки, тиск та штрафи з боку фіскальних органів, на високу плату за землю, відсутність промоції та інвесторів.

ДО ТЕМИ

Прокуратура Львівщини з’ясувала, що посадові особи органів державного контролю нерідко складають протоколи без складу адмін­правопорушення. Уже в першому кварталі 2012-го за документами прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнули  127 посадовців органів державного контролю, внесено понад 60 документів реагування та опротестовано 58 незаконних постанов. 

Підставами для цього стали виявлені непоодинокі факти притягнення до адміністративної відповідальності осіб, у діях яких відсутній склад адміністративного правопорушення та неналежна діяльність посадових осіб щодо стягнень накладених штрафів. 

Як інформує прес-служба прокуратури області, перевірки з цих питань здійснено в діяльності СЕС, управліннях ветеринарної медицини, територіальних підрозділах Держтехногенбезпеки, податкових служб, а також у Державній фінансовій інспекції області, держінспекції праці області, Державній інспекції захисту рослин області та Державній насінневій інспекції області. 

Найгірший дозвільний центр 

На зустрічі з роботодавцями Львівщини Михайло Костюк говорив про проблеми, які заважають нормальній роботі бізнесу. Зокрема, він відзначив, що місцевим підприємцям важко працювати у дозвільному центрі, бо у Львові “найнетерпиміший” дозвільний центр у всій Україні. 

“Будівля львівського дозвільного центру має непрезентабельний вигляд, до неї важко доїхати, а підприємцям там складно вести справу. Проблему дозвільного центру можна вирішити, побудувавши у Львові сучасний регіональний бізнес-центр, у якому розмістять “єдине вікно” дозвільного центру. Крім того, до роботи у бізнес-центрі запросимо “Банк розвитку” і міжнародні консалтингові фірми, які працюватимуть над залученням на Львівщину інвестицій ”, – сказав він.

На думку губернатора, створення такого центру може стати прикладом державно-приватного партнерства, адже кошти на створення установи шукатимуть як у державній казні, так і створюючи умови для потенційних інвесторів.

Як писала “Пошта”, Віктор Янукович під час візиту до Львова 12 квітня наголосив, що регіон дуже відстає зі створенням дозвільних центрів, не забезпечуючи таким чином умов для роботи малого та середнього бізнесу.

Нарікання від підприємців 

Натомість підприємці під час зустрічі знову нарікали на роботу податківців. Мовляв, перевірки, незважаючи на обіцянки з боку влади, не припиняються і заважають їм працювати! 

Також під час зустрічі бізнесмени нарікали на те, що продати в Україні товари вітчизняного виробника – важко і запропонували очільникові області звернутись до керівництва держави з пропозицією створити пільги для вітчизняних підприємств і фірм. Мовляв, автобуси у Львові польського виробництва, крісла на новому стадіоні – японські, а дороги ремонтують турецькі робітники. Тендерні процедури не прозорі, і вітчизняній фірмі виграти тендер нереально! До того ж зі складу тендерної комісії були виключені незалежні органи.

Про землю та інвесторів

Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини, звернув увагу присутніх на те, що у Львові ціна землі найвища в Україні. “Земля в Харкові, Донецьку і Києві дешевша, ніж у Львові”, – сказав він.

За його словами, саме ціна на землю є одним з основних чинників, який відлякує від міста Лева інвесторів. “Усіх інвесторів, які мали намір працювати у нашому місті,  відлякали! А вони були! В результаті що маємо? Будівництво аеропорту і стадіону фінансували з держбюджету. Інвесторів не залучили! Який інвестор захоче прийти до Львова і платити таку високу ціну за землю. Адже він може успішно працювати в інших містах”, – сказав Зеновій Бермес.

Натомість місцевий бізнес не має куди податись і мусить платити високі податки і миритись із місцевою владою. “Інвестор сюди не прийде, а що мають робити місцеві підприємці? Терпіти?!” – додає він. 

До слова, львівські бізнесмени неодноразово нарікали на нову грошову оцінку землі. Хоч міські обранці дали підприємцям знижку – 70%, але діятиме вона не довго.

ДО ТЕМИ

Серед нагальних проблем краю губернатор називає заборгованість із виплати зарплат працівникам та перед Пенсійним фондом.  Так заборгованість перед Пенсійним фондом становить 150 млн грн, із них 66 млн грн – за соціальними внесками. 

“А ось рівень середньомісячної зарплати є незадовільним, що свідчить про процвітання тіньової зарплати. Так у лютому середньомісячна зарплата становила 2 351 грн, а 17,5% працівників області отримували зарплату нижче мінімальної. 12,5% працівників працюють неповний робочий тиждень, 3% перебуває у вимушених неоплачуваних відпустках, 8,5% активного населення є безробітними”, – сказав Михайло Костюк.

Він наголосив, що для того, аби тримати ситуацію під контролем, потрібно створювати 50 тис. робочих місць на рік. Торік, за його словами, було створено 54 тис. робочих місць, але водночас було ліквідовано 38 тис. Цього року вже створено 12,7 тис. робочих місць, а ліквідовано – 8,6 тис. 

Бізнес-проекти для заробітчан

У рамках наради голова ОДА повідомив, що у Львівській облдержадміністрації вже підготували 300 бізнес-проектів, призначених для заробітчан, які виїхали із області. 

Очільник регіону не має наміру відмовлятися від ідеї повернення заробітчан шляхом перетворення їх у малих підприємців, для цього у Львівській ОДА вже підготували 300 бізнес-планів.

Він певен, що за кордоном заробітчани накопичили стартовий капітал, однак побоюються його вкладати через незнання законів та страх перед контрольними структурами.

“Львівська ОДА взяла роль інструктора у впровадженні малих бізнесових проектів. В області безліч закинутих приміщень та 30% незадіяних земельних площ, тож заробітчанам пропонуватимуть розпочати власну справу в тих районах, звідки вони виїхали”, – зазначив губернатор.

До слова: під час візиту до Львова Дмитро Фірташ, голова ради Федерації роботодавців України, відповідаючи на запитання “Пошти” про повернення заробітчан, висловив стурбованість, що така ініціатива Михайла Костюка може перетворитись на славнозвісну фінансову піраміду Сергія Мавроді МММ і заробітчани втратять свої заощадження.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4014 / 4.06MB / SQL:{query_count}