Економічні новини: телеграф

НБУ не видаватиме валютних кредитів

За словами голови НБУ Сергія Арбузова, у відновленні валютного кредитування населення немає необхідності. Адже під час першої хвилі кризи значно ускладнилося погашення валютних кредитів багатьма позичальниками. Це, в свою чергу, підірвало капіталізацію банків, яким довелося збільшувати резерви під проблемні кредити, й призвело до значних збитків банківського сектору. За словами Сергія Арбузова, заборона валютного кредитування населення суттєво знизить валютні й кредитні ризики банків, а також зменшить доларизацію економіки.

Українська пшениця для світу

Урядовці прагнуть популяризувати плоди вітчизняної аграрної науки. Як повідомив перший заступник міністра агрополітики Микола Безуглий, українською селекцією зацікавилися навіть французи. Тамтешня компанія Ліма Грейн запропонувала Академії аграрних наук України розповсюджувати сорти тутешньої пшениці по всьому світу. При чому стартові витрати обіцяє взяти на себе, а майбутній дохід – поділити навпіл. “Тільки сорти озимої пшениці селекційно-генетичного інституту висіваються за кордоном на площі 2 млн га. Звичайно, що в першу чергу це країни колишнього СРСР. Але до них сьогодні вже додалися Туреччина, Болгарія, Румунія та інші країни”, – каже Микола Безуглий. 
Крім того, впродовж найближчих трьох-чотирьох років академія аграрних наук має намір побудувати 20 сучасних насіннєвих заводів. За його словами, вартість одного такому комплексу складатиме близько 10 млн доларів. Однак їх збираються залучити від інвесторів. Для цього планується здати в оренду цілісні майнові комплекси академії агропідприємств. Попередньо таку схему приватно-державного партнерства випробували в Запорізькій області на базі дослідного господарства Інституту олійних культур. Там насіннєвий завод вдалося побудувати й ввести в експлуатацію за кошт інвестора. 

Олександр Янукович у списку найбагатших 

За результатами шостого щорічного рейтингу “200 найбагатших людей України”, який презентував журнал “Фокус”. Статки Януковича-молодшого журнал оцінив в 96,4 млн доларів, зав­дяки чому він одразу посів 103 позицію у списку найбагатших людей світу. За словами старшого сина Президента, перших значних успіхів у власному бізнесі він домігся у 2005-2009 рр., зокрема, за рахунок інвестування в будівельну та банківську галузі. Нагадаємо, що для рейтингу журнал оцінює тільки оприлюднені активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами й даних, наданих самими власниками.

Без перевірок ЗМІ 

Державна податкова служба обіцяє не перевіряти засоби масової інформації у другому кварталі 2012-го року. Про це зазначено у повідомленні ДПСУ. За її даними, на період проведення виборчої кампанії з парламентських виборів усі графіки перевірок засобів масової інформації скасовано. “Представники ЗМІ не включатимуться до плану-графіка проведення перевірок вже з другого кварталу. Таким чином, журналісти матимуть всі умови для об’єктивного та неупередженого висвітлення виборчої кампанії”, – йдеться  у повідомленні.коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8680 / 4.08MB / SQL:{query_count}