Іпотечний пряник від президента

Влада обіцяє державні кредити на придбання житла під 2-3% річних для соціально незахищених верств населення 

Влада обіцяє державні кредити на придбання житла під 2-3% річних для соціально незахищених верств населення 

Така програма мала б запрацювати в Україні вже з травня цього року, заявив Віктор Янукович під час розширеного засідання Кабінету міністрів. “Вартість кредиту для людей становитиме не більше 2-3%. Решту компенсує банкам держава. Терміни таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років”, – сказав глава держави.
Віктор Янукович зазначив, що реалізація даної програми дасть змогу “завантажити” будівельні компанії, підняти рівень виробництва будматеріалів, збільшити попит на українську металопродукцію на внутрішньому ринку. Позаяк на початку тижня Ірина Акімова, перший заступник глави Адміністрації президента, пояснила, що претендувати на іпотечні кредити від держави під 2-3% річних зможуть не всі українці. Вона наголосила, що єдиним джерелом покриття різниці у відсотках між ринковою і пільговими ставками є лише державний бюджет. “Ніякого іншого джерела немає і бути не може”, – підкреслила Ірина Акімова. “Очевидно, що тема масових кредитів для будь-якого громадянина в рамках цієї ініціативи піднята бути не може”, – наголосила перший заступник глави Адміністрації президента. “Програма, безумовно, повинна бути адресна і, перш за все, стосуватиметься людей, найбільш соціально незахищених, зокрема, це стосується і молоді, хоча у нас є програма молодіжного кредитування, та інших людей, незалежно від віку, які потребують житла, але не можуть самі заплатити досить високу ціну, проте готові брати участь у кредитуванні”, – пояснила Ірина Акімова. 
За її словами, визначити цільову категорію за доходами, віком та іншими критеріями – це завдання НБУ і Мінфіну. “Ці розрахунки зараз проводяться”, – повідомила Ірина Акімова. При цьому вона відзначила, що у 2012-му році на реалізацію ініціативи навряд чи вдасться виділити суму, що перевищує мільярд гривень. “Це дуже приблизна цифра. Буде багато обмежу­вальних критеріїв для тих, хто має право отримати такий кредит. По-перше, за рівнем доходів, по-друге – за наявністю вже існуючого житла. Цей критерій теж потрібно буде чітко опрацьовувати, тому що питання не в тому, щоб допомогти кожному купити окрему квартиру, незважаючи на його дохід і на те, скільки квартир у нього вже є. Це і обсяг площі, який може субсидуватися. Наприклад, чи можна субсидувати квартиру площею 200 кв. метрів? Повинні існувати нормативи, які покажуть, на що може піти держава в рамках існуючих матеріальних можливостей. І, безумовно, цільова група не може бути дуже широкою”, – наголосила перший заступник глави Адміністрації президента.
Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку, до якого “Пошта” звернулася за коментарем, каже, що роз’яснення Ірини Акімової значно доповнило заяву Віктора Януковича. “Коли ми думали, що іпотеку під 2-3% зможуть отримати усі бажаючі, то тоді виникало дуже багато запитань, адже, зазвичай таким способом іпотека не стимулюється. Після заяви Ірини Акімової залишається лише чекати документа, який би роз’яснив, якими будуть критерії відбору”, – каже співрозмовник “Пошти”.
На його думку, це буде дуже вузьке коло людей: “Дуже бідні, або хворі”. На думку Олександра Пасхавера, якщо іпотека від держави під 2-3% річних дійсно буде розрахована на вузьке коло людей, то економічних наслідків для держави вона не матиме. Якби коло претендентів було б ширшим, то тоді можна було б говорити про якісь економічні наслідки для держави: позитивні чи негативні. “Після заяви Ірини Акімової нам залишається тільки чекати документа, який роз’яснив би критерії відбору та об’єми житла в рік”, – каже Олександр Пасхавер. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6235 / 4.09MB / SQL:{query_count}