Молочна математика

Селяни скаржаться, що закупівельні ціни на молоко знижуються щомісяця.

Селяни скаржаться, що закупівельні ціни на молоко знижуються щомісяця.

Експерти вважають, що навесні варто очікувати ще більшого падіння цін на молоко. За словами Олександра Мегея, керівника однієї з молочних ферм Черкської області, закупівельні ціни щомісяця знижуються на 10 копійок, інформує ТСН.
“Ще нещодавно мені давали чотири грн за літр молока, а зараз ледве здаю по 3,4-3,5 грн за літр. Населенню платять ще менше – 2,8-2,9 грн за літр молока. Надої падають, молочне стадо зменшується, а ціна не зростає, а знижується”, – каже Олександр Мегей. Натомість Володимир Лапа, виконавчий директор українського клубу аграрного бізнесу зауважив, що гуртові покупці українського молока два останні роки через високу конкуренцію форсують події. “Закупівельні ціни замість листопада-грудня починають підвищувати на початку осені – в серпні й вересні. У другій половині зими бачать, що ціни вже вперлися в стелю, фактично, сягнувши європейського рівня. Реалізувати готову продукцію стає все важче. Тоді починають знижувати ціни. Найбільше падіння цін буде навесні”, – прогнозує експерт.
Натомість львівський експерт – Іван Стефанишин, заступник голови Львівської ОДА, вважає, що: “Така тенденція носить сезонний характер. Минулого тижня ми провели зустріч і підписали меморандум з молокопереробними підприємствами і торговими мережами Львівщини, що займаються збутом молока, і з виробниками, про подальші дії на ринку молока”.
За словами чиновника, кожне молокопереробне підприємство, мусить пройти узгоджувальну раду в районній адміністорації. “До узгоджувальної ради повинні входити делеговані виробники, які мають на те повноваження, переробники і керівництво району. Разом вони домовляються про ціну на молоко. Ціна повинна максимально влаштовувати виробника і переробника”, – вважає співрозмовник “Пошти”. Також контролювати ціну на молоко отримав доручення Антимонопольний комітет України. 
“Треба контролювати, щоб зараз не відбулося раптове скидання ціни на молоко, як це відбувається кожного року. Щороку підприємства домовляються, звичайно, домовленість є неофіційною, бо могла б стати предметом розгляду антимонопольного комітету, про різке зниження закупівельної ціни на молоко. Ми вживаємо усіх можливих заходів, щоб уникнути цієї ситуації на молочному ринку, але така підозра є”, – каже Іван Стефанишин. Він вважає, що деякі молочні заводи спекулюють на системі дотування: “Введена система дотування, тобто, через держбюджет виробникам доплачують за молоко, і дехто із заводів спекулює цим і знімає базову ціну за рахунок ПДВ. Тобто, у ціну молока входить цілий комплекс питань”.
“Разом з районними адміністраціями ми будемо контролювати, щоб працювали узгоджувальні комісії і можна було б домовитися про нормальну цінову політику. Нас більше турбує, яка ціна на молоко буде для населення. Що стосується ціни на молоко для сільськогосподарських товаровиробників, то тут питання не є критичним. Зараз, точно прогнозувати ціну на молоко ніхто не може, адже з кожним роком поголів’я худоби зменшується. Продукти харчування – це палка з двома кінцями, якщо підняти закупівельну ціну до певного показника, то це відіб’ється на покупцеві. Мусить бути оптимальна ціна для того, хто виробляє, і для того, хто переробляє. Саме тут треба намагатись знайти золоту середину”, – каже Іван Стефанишин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.6439 / 4.09MB / SQL:{query_count}