Економічні новини: телеграф

Надто дорогі готелі до Євро-2012 

На період проведення Євро-2012 ціни в українських готелях зростуть до 30 разів, інформує “Дело”. Так, вільних місць у готелях на період проведення матчів практично не залишилося, а на сайтах деяких готелів пишуть про зростання цін у червні-липні 2012-го. Компенсувати собі одним махом витрати на будівництво готельних комплексів вирішили у столиці, де вартість номера у готелях класу “люкс” підвищили з 800 грн відразу до понад 3000 грн. Рекордсменом зі зростання вартості готельних послуг став Харків. Станом на 10 червня 2012-го, є тільки одна пропозиція – апартаменти для чотирьох осіб Downtown Apartments за ціною 12600 грн, хоча сьогодні цей номер можна вийняти за 400 грн. У Донецьку вільних місць у дорогих готелях уже немає. Навести лад у тарифній політиці готелів взявся Антимонопольний комітет. Він розпочав розслідування щодо підвищення вартості на послуги готелів напередодні Євро-2012.

Найбільші платники податків 

Майже 200 млрд грн податків за підсумками 2011-го надійшло до держбюджету України. Це в 1,5 рази більше за показник 2010-го, підрахували у Державній податковій службі. Податківці визначили найбільших “годувальників” країни – це підприємства видобувної промисловості. Вони минулоріч до казни перерахували 32 млрд грн. Підприємства торгівлі сплатили до бюджету 29,8 млрд грн, проти 17,5 млрд у 2010-му. Серед лідерів – і будівельники та виробники електроенергії, газу і води, які минулоріч також суттєво збільшили податкові платежі, інформує “24 канал”.

Пальне здешевлять?

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив міністрам розробити механізми здешевлення паливно-мастильних матеріалів для проведення весняно-польових робіт. Як зазначено у повідомленні уряду, через екстремальну посуху торік восени і складні погодні умови  нинішньої зими в Україні доведеться пересівати п’яту частину озимини – понад 2 млн га. Додатковий тиск на українських виробників зернових може спричинити 30% зниження ціни на дизпальне для російських колег.

Акцент на ІТ-галузь

Глава уряду Микола Азаров наголошує на важливості соціальної відповідальності ІТ-компаній, які працюють на вітчизняному ринку. Про це Микола Азаров заявив під час зустрічі з представниками бізнесових структур у сфері інформаційних технологій, – інформує прес-служба Кабміну. “Україні потрібні компанії з високотехнологічним виробництвом для того, щоб вони у нас створювали високооплачувані робочі місця, а, по-друге, щоб створювали доходи для бюджету, для розвитку соціальної сфери”, – наголосив глава уряду.  

Без бар’єру в електронній торгівлі?

Єдиний ринок допоможе підтримати економічне зростання і створити нові робочі місця, повідомляє Reuters. Регулятор також має намір зменшити “адміністративний” тягар компаній при веденні бізнесу в мережі, спростивши процедуру документообігу. Таким чином, вони зможуть більше уваги приділяти розвитку свого бізнесу. У випадку втілення планів Єврокомісії, до 2015-го країни ЄС можуть подвоїти онлайн-продажі і частку інтернет-економіки у ВВП. До слова, частка інтернет-економіки в ЄС залишається невеликою: у 2010-му вона склала не більше 3% ВВП, при цьому обсяги електронної комерції швидко зростають.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.4481 / 4.08MB / SQL:{query_count}