Телеграф

  Збільшився прожитковий мінімум та “дитяча” допомога.   Стартувала пенсійна реформа. Цукор та крупи подешевшали. “Зникають” банки  

Збільшився прожитковий мінімум та “дитяча” допомога 

В Україні з 1 жовтня зріс прожитковий мінімум. Тепер він становить 934 гривні. Відповідно, зміняться і соціальні виплати. Збільшаться допомоги, розмір яких залежить від затвердженого державного мінімуму. Як наслідок – у відділах соціального захисту перераховують виплати для малозабезпечених сімей, інвалідів. Суттєво зросла й допомога при народженні дитини. Якщо раніше це була стала сума, то тепер вона теж залежатиме від прожиткового мінімуму. Як інформує “Львівська хвиля”, на одну дитину держава платитиме суму в розмірі 30 прожиткових мінімумів, на другу – 60, на третю і кожну наступну – 120. До кінця року прожитковий мінімум зросте ще – з 1 грудня він становитиме 953 гривні.

Стартувала пенсійна реформа

З 1 жовтня набув чинності Закон “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Саме цей документ закладає основи Пенсійної реформи. Нагадаємо, що закон передбачає підвищення з 55 до 60 років пенсійного віку для жінок, які народжені після квітня 1961 р. Тим, хто народився в період із жовтня 1956 до квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним. Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищено з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, для чоловіків буде підвищений з 25 до 35 років, для жінок – з 20 до 30.

Цукор та крупи подешевшали

Масово дешевшають крупи і цукор. Головною причиною падіння ціни є хороший врожай. Так, наприклад, гречка (на вагу) за місяць упала в ціні більш ніж удвічі – до 8,60-8,70 грн/кг, хоча була 11-12 грн. За прогнозами експерта “АПК-Інформ” Родіона Рибчинського, гречка може подешевшати до 8,40-8,50 грн і потягне за собою пшоно (з 8 до 6,5-7 грн/кг), вівсянку (з 9 до 6-7 грн/кг) і горох (із 5 до 3,5-4 грн/кг).
Аналітик консалтингової компанії ААА Марія Колісник прогнозує також здешевлення цукру до 6,3-6,5 грн/кг, через викид на ринок солодкого піску, який виробники отримали за сировину. Зараз цукор коштує 6,8-6,7 грн, хоча місяць тому було близько 9 грн. Як відомо, до кінця року діє мито на експорт зерна: пшениці – 9%, ячменю – 14%, кукурудзи – 12%. Це привело до того, що експорт фактично зупинився – внутрішні ціни на зерно не дозволяють його продавати з вигодою, а тому товар притримують до нового року. Але якщо мито продовжать і на 2012-й, то внутрішній ринок чекає обвал цін. У той же час здешевлення борошна і хліба навряд чи варто чекати. За словами Рибчинського, вигоду від дешевого зерна з’їсть подорожчання газу, який використовується у виробництві, ріст зарплат і транспортних витрат. Але принаймні подальшого подорожчання не буде.

“Зникають” банки

Сьогодні хочуть ліквідувати 20 українських банків. Про це заявив президент АУБ Олександр Сугоняко. За даними НБУ, на 1 вересня 2011 року ліцензію на проведення банківських операцій мали 176 банків. АУБ використала баланси 145 банків. Їх загальний обсяг активів на 1 вересня становив 906,3 млрд грн. За словами Олександра Сугоняка, це 82,3% за банківською системою. По індикативній групі банків активи від початку року зросли на 82,33 млрд грн, або 9,81%.
  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7220 / 4.08MB / SQL:{query_count}