Технічні правки пенсійної реформи

У перший день роботи парламент ще раз голосуватиме за урядовий законопроект. Пенсійну реформу та­ки відклали до вересня. На початку тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив, що першого тижня осені парламент повторно проголосує за проект закону.

У перший день роботи парламент ще раз голосуватиме за урядовий законопроект

Пенсійну реформу та­ки відклали до вересня. На початку тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив, що першого тижня осені парламент повторно проголосує за проект закону. За його словами, текст законопроекту потребує деяких технічних уточнень.

Спікер уточнив, що це ніяк не пов’язано із намірами опозиційних депутатів звертатися у Конституційний суд щодо визначення відповідності положень реформи нормам Основного Закону. До розгляду урядового документа парламентарі повернуться у перший день роботи – “пропозицію про внесення кількох технічних уточнень до закону” винесуть на голосування 6 вересня.
За словами Литвина, необхідність внесення уточнень виникла під час підготовки закону до підписання. Нагадаємо, у ніч із 7 на 8 липня ВР прийняла проект закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Проте на підпис президенту його не відправили. Сьогодні є щонайменше дві версії щодо тих самих технічних уточнень. Перша – поправка до законопроекту Арсенія Яценюка, згідно з якою понад 10  млн пенсіонерів мають збільшити пенсії. Депутат запропонував використовувати для розрахунків пенсії середню зарплату не 2006-2008 років, як це було вказано у первинному тексті законопроекту, а 2009-го, яка, зрозуміло, вища. Рада, особливо не вчитуючись у деталі, проголосувала за цю пропозицію.
Інша версія – наявність обов’язкового для розгляду проекту постанови “Про скасування рішення Верховної Ради від 8 липня про прийняття Закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” у зв’язку з порушенням процедури його прийняття”. Із назви зрозуміло, чого очікують автори документа – депутат від БЮТу Ольга Боднар та “нунсівець” Юрій Кармазин, проте не менш ясно, як поведуться із цим проектом депутати більшості. Проте порядок є порядок, а тому спершу документ мають розглянути у регламентному комітеті, а згодом і у залі парламенту. Якщо правильна друга версія, то пенсійну реформу за день точно не приймуть. У будь-якому випадку про зміну ключових норм закону не йдеться. Прогноз від Литвина – із 1 січня 2012 року в країні наберуть чинності нові норми пенсійного забезпечення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.0314 / 4.09MB / SQL:{query_count}