вівторок 2 лютого 2010 року №12(897)

Закон для беззаконня?

01.jpgЗ ’ясувати кількість виборців, які насправді проголосували вдома під час першого туру президентських виборів, Центральна виборча комісія не може. Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера в коментарі газеті “Дзеркало тижня”. За його словами, цей документ узагалі не передбачає фіксації цього показника в протоколах дільничних і окружних комісій.

МІГРАНТИ ЗБИРАЮТЬ ПІДПИСИ

Незважаючи на численні обіцянки влади про те, що українці невдовзі зможуть легко перетинати кордон власним автомобілем, цього року більшість мігрантів, які хотіли відсвяткувати Різдво вдома, в Україні, змушені були залишити машину на кордоні або у країні праці.

Не голосувати “проти всіх”

 Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій напередодні другого туру виборів Президента держави звернулася до українського народу із закликом прийти на виборчу дільницю і проголосувати.

Негода…

Через снігопади протягом минулої доби в Україні на Львівській залізниці затримано два потяги, також зірвано 22 автобусні рейси, переважно у Києві та Запорізькій області, повідомили в прес-службі Мінтрансзв'язку.

Журналісти страйкують

Редактори та журналісти видання "Главред" та сайта Glavred.info учора оголосили безстроковий страйк. Причина - невиплата зарплати та гонорарів.

СТ “ІЛЛІЧІВСЬКЕ” УВІЙШЛО ДО ТОП-20 СТРАХОВОГО РИНКУ

Із приблизно ста активних учасників страхового ринку України, що увійшли в аналітичний звіт "Страховий ринок України: погляд у майбутнє" компанії ДАГДА, СТ "Іллічівське" зайняло 18-ту позицію.

Засніжена догана

Ірина Гищук
Занесені снігом львівські дороги, які нібито щодня прибирає понад півсотні одиниць техніки, викликають обурення не лише пересічних мешканців. Увагу на них нарешті звернули й правоохоронні органи. Прокуратура Львова вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців Ратуші, відповідальних за прибирання вулиць від снігу, та активізувати роботу комунальних служб міста.

Які танці?!!

Ірина Гищук
04.jpgЛегендарний для львів'ян Будинок культури працівників зв'язку, що вже близько 70 років активно провадив діяльність у будинку № 9 на вул. Японській, може припинити існування. Причина, як на наші часи, доволі банальна. Працівники Будинку культури стверджують, що ЛФ ВАТ "Укртелеком", структурним підрозділом якого є наразі Будинок культури, хоче зайняти приміщення колишнього храму творчості.

 

ПО ДОВІДКУ ЛИШЕ В ТРУСАХ!

У  ЛКП  відмовляються надавати довідки мешканцям-боржникам. Міська влада хоча й визнає, що директори ЛКП не мають на це права, виправдовується необхідністю бодай якось впливати на неплатників. Такий підхід до справи у Львові вже став нормою. Щоправда, для того, аби не мати проблем з ЛКП, інколи не обов'язково вчасно платити квартплату, треба просто дружити із його директором: тоді й борги можна мати, і довідку дадуть. 

Віднайдені документи

05.jpgУ Львові презентували оригінали та оцифровані копії 439 документів (3700 аркушів) зі справ діячів українського підпілля Софії Лагодич і Євгена Пришляка.

ЗАХИЩАТИ ПРАВА ГРОМАДЯН

Питання практичної реалізації громадянами України наданого ст. 40 Конституцією України права оскаржувати дії службових та посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, вимоги до звернень, порядок їх прийняття та розгляду врегульовано Законом України “Про звернення громадян”.

ПРОГОЛОСУЙМО ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ – ВІДДАЙМО СВІЙ ГОЛОС ЗА ЮЛЮ

Звернення представників громадської та наукової еліти Львівщини, які у першому турі президентських виборів голосували за Сергія Тігіпка, до виборців області

“Четверта влада” без влади

02.jpgДумка про те, що преса є четвертою владою, не є стереотипом чи перебільшенням. У певному значенні, відповідальність професійної преси за розвиток суспільства є навіть вищою від відповідальності усіх інших владних гілок, бо журналістика напряму працює з людиною, творячи насамперед соціальний дискурс.

Голова і шия

03.jpgЗвичайно, наше сьогоднішнє питання можна було б розширити: чи здатні ми обирати серед різних – не тільки статей, але й націй, рас…

ГЕНДЕРНІСТЬ ВИБОРУ

Ігор Гулик
Попри особливості нинішніх змагань за президентську посаду (кризовий контекст, апатія та розчарування), маємо ще одну - несподівану для України - деталь: уперше у другому турі станемо свідками змагання представників різної статі і вперше за новітню історію нашої держави жінка має шанс вибороти приз у цій боротьбі.
0.7810 / 3.98MB / SQL:{query_count}