Четвер, 24 вересня 2009, №105(843)

Без концепції, зате з контактами

Мирослава Іваник

Ярослав Пітко, директор львівського Палацу мистецтв, про призначення, плани і "українське у всеукраїнському масштабі"

Veni, vidi… Крапка

Ірина Цицак

Випадків на кшталт - приїхали, подивилися, покурили й поїхали геть, а проблема залишилася - у Львові мало б поменшати

Парки на ремонті

До 1 жовтня у Львові планують завершити благоустрій одного з найстаріших парків міста - імені Івана Франка. Масштабний інфраструктурний капітальний ремонт, який виконує ПП "Мірт", розпочали ще у липні. Останні реставраційні роботи у цьому зеленому куточку Львова проводили ще близько десяти років тому. Тут вимощують доріжки, замінюють освітлення, встановлюють лавки та металеві смітники. Всього ж у парку після ремонтних робіт буде 90 лавок та понад 100 металевих смітників.

Грузинський вузол

Минуло більше року з часу російсько-­грузинського воєнного конфлікту, а долю Південної Осетії та Абхазії досі не вирішено. Росія продовжує оберігати "незалежні республіки", натомість Захід впевнено тримає курс на територіальну цілісність Грузії.

Поляки засудили росіян через українців

Сейм Польщі ухвалив спеціальну резолюцію, що засуджує вторгнення Червоної армії 17 вересня 1939 р. у Західну Україну та Західну Білорусію, які тоді входили до складу польської держави.

“Всенародна кухня” Ольги Франко

Іван Лучук

Ольга Федорівна Франко (з дому Білевич) належала до славної родини великих українців. Була дружиною Петра Івановича Франка і, відповідно, невісткою Івана Яковича (вийшла ж заміж за його сина вже по відході у вічність Каменяра-Мойсея). Зазвичай Ольгу Франко як авторку кухонних книг плутають із її свекрухою, теж Ольгою Федорівною Франко (з дому Хоружинською). У родинному колі їх, щоб таки не плутати, називали Ольга Федорівна старша й Ольга Федорівна молодша. Тож читачі й користувачі цієї книжки, коли з'явиться її перевидання, нехай добре запам'ятають, що тримають у руках продукт праці й досвіду Каменяревої невістки, а не дружини.

Бракує докторів

Міністерство охорони здоров'я просить уряд збільшити державне замовлення для закладів медичної освіти на понад 50%. Кадрові проблеми особливо відчутні у регіонах. На 10 тисяч населення припадає менше як 28 лікарів - це загальноукраїнський показник, і він є значно нижчим за європейські нормативи, констатують у міністерстві. Плинність кадрів щорічно становить 5 тисяч лікарів, лише випускниками ці потреби не компенсувати. Загалом в Україні не вистачає понад 50 тисяч лікарів, повідомили у міністерстві.

Зрозуміти чомусиків

Як розпізнати: дитина просто чітко не вимовляєте деяких звуків чи порушення мовлення сигналізує про серйозні недуги?

Комусь забракло презервативів...

Ірина Гищук

На єдину в Україні фабрику латексних виробів посягають рейдери?

Гарант солодкого життя

Утримання Секретаріату Президента і самого глави держави наступного року для платників податків коштуватиме майже удвічі більше, ніж утримання Верховної Ради

Герць титанів

ВАТ "СИБУР Холдинг" (РФ), українські ТОВ "Нортіма" і компанія "Фрунзе­Флора" - консорціуми, які на аукціоні виборюватимуть право власності на Одеський припортовий завод. Якщо він, звичайно, відбудеться.

“Християни”-ошусти

Ірина Цицак

До кінця року слідчі планують завершити розслідування кримінальної справи щодо кредитної спілки "Християнська злагода". Ошукані вкладники можуть сподіватися на повернення коштів лише 2010 року

Тернополяни презентували детективну серію

Нову видавничу серію - "Український детектив" - презентувало на Форумі видавців тернопільське видавництво "НК - Богдан". На думку ініціатора серії, письменника Олександра Вільчинського, Тернопіль невипадково став лідером детективного жанру. Бо ж, поперше, у тихому болоті, як відомо, завжди чорти водяться, а подруге, на Тернопіллі живуть автори, чиї детективні твори вже віддавна репрезентують цей жанр у Всеукраїнському масштабі.

Патрулів більшає

Сергій Білий
Кількість патрулів зросте, щоби запобігти збільшенню умисних тяжких тілесних ушкоджень на Львівщині.

Розбір польотів

Ірина Цицак

Низка звільнень та розбір польотів за недостатньо ефективну роботу правоохоронців Львівщини - такі підсумки вівторкової колегії в обласному управлінні міліції під керівництвом начальника ГУ МВСУ у Львівській області Василя Пісного.

Реєстр фантомів

Ірина Залецька

А ви впевнені, де саме народилися і що вас звати так, як записано у паспорті?

Гриценко – мільйонер

Сергій Білий
На спеціальний рахунок голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, голови Всеукраїнської громадської організації "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка для реєстрації його кандидатом на посаду Президента України надійшло вже 1 003 685 гривень.

Вона йде у Президенти

В Україні почалося нашестя "клонів"

Кого підтримає Захід на українських президентських перегонах?

Президентські вибори в Україні залишаються у сфері інтересів урядів зарубіжних країн, оскільки їх результати можуть вплинути на геополітичні орієнтири країни, перспективи політичних та економічних реформ, і, як продемонстрували газові кризи у 2006 та 2009 роках, можуть впливати на енергетичну безпеку Європи.

 

25 років по тому

Дмитро Сирота

Гаррі Каспаров виграв перші дві партії у матчі проти Анатолія Карпова у Валенсії, присвяченому 25річчю їх славетного московського протистояння. Вчора ввечері відбулися ще дві партії з коротким контролем часу, а сьогодні суперники вісім разів зіграють у бліц.

Нонсенс з елементами детективу

Дмитро Сирота

Рофійський футбольний клуб "Левскі" став жертвою букмекерської мафії, повідомляють болгарські ЗМІ.

Три України?

Ігор Гулик
Цікаво, які ще технології запропонують нам вітчизняні та зарубіжні "доброзичливці", скажімо, до виборів 2015го? На останніх, які закінчилися "помаранчевим Майданом", пам'ятаємо, Україну ділили на три сорти, причому робили це руками українських же політиків.

Там, де “Гоголь народився”

Ярина Коваль

Успіх проекту "Гоголь народився", який експонується сьогодні у Національному музеї у Львові і на який київського художника Сергія Якутовича сподвиг музикантгалерист Павло Гудімов, як на мене, закладена саме в особистості його автора.

Життя як подих

У Львівській музичній академії відзначають ювілей Романа Наконечного

З вірою, любов’ю та піснями

Завершальний концерт благодійного туру УГКЦ зібрав на "Україні" понад 10 тисяч глядачів

1.1432 / 4.03MB / SQL:{query_count}