Четвер, 10 вересня 2009, №99(837)

Пільговиків перевірять

Ярослав Іваночко

Міністерство освіти України з 10 вересня починає перевірку всіх ВНЗ щодо достовірності посвідчень і меддовідок, які дають право абітурієнтам на вступ поза конкурсом.

Пам’ятник Голокосту в Ужгороді

Василь Демко

В Ужгороді на території єврейського кладовища встановлено пам'ятник жертвам Голокосту.

Скосили хрест разом з амброзією

Ярослав Іваночко

На полі Полтавської битви зник 5-метровий хрест, побудований на честь козаків, що воювали на боці гетьмана Мазепи. Про це вчора заявив співголова Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих Володимир Гнітько, передають Новини Полтавщини.

Точка неповернення

Мирослава Іваник

Українська громада Перемишля сподівається за кілька місяців нарешті загосподарювати у своєму Народному домі

Хмародер у пісочниці

Ще один дитячий майданчик у центрі Львова може зникнути. Замість обіцяного центру дитячого дозвілля, міський депутат хоче побудувати там житлову шестиповерхівку

Транспортне перезавантаження

Ірина Залецька

Львів нарешті має транспортну стратегію. Але заторів навряд чи поменшає...

Українське – не для українців

На базі ДП "Львівський бронетанковий ремонтний завод" відбулась нарада губернатора Миколи Кмітя із представниками підприємств оборонної промисловості Львівщини. За словами керманича регіону, сьогодні лише по одному підприємству обороннопромислового комплексу Львівщини є заборгованість зарплати, а це свідчить про те, що наші розробки є конкурентоспроможними і добре оплачуються. Зважаючи на те, що від української держави сьогодні мінімальні замовлення, підприємства Львівщини вчасно зорієнтувались і активно працюють із закордонними замовниками.

Отруту вивезуть

Богдан Матолич, начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища Львівської області, про проблему пестицидів, Грибовицьке сміттєзвалише і зони відповідальності

А звідки взятися здоров’ю?

"Пошта" з'ясовувала, чому лише 5-7% учнів закінчують школу відносно здоровими

Повернути у класи

Ірина Цицак

Триває профілактичний захід "Урок". А щоб запобігти правопорушенням у школах, за батьківські гроші активно запроваджують систему охорони

Спецназівець загинув, рятуючи журналіста

Підрозділ Міжнародних сил із безпеки в Афганістані (ISAF) звільнив американського журналіста, захопленого у полон талібами. Під час спецоперації загинули британський військовослужбовець та афганський перекладач репортера.

“Зірковий” павук

Німецький учений Петер Ягер, який відкрив новий вид павуків, вирішив назвати його на честь Девіда Бові - Heteropoda davidbowie

Погоріли на солярці

Ірина Цицак

Одна злочинна група збувала крадений нафтопродукт через мережу АЗС, інша - сільськогосподарським підприємствам

“довірив” отримання хабара… своїй дружині

Голова селищної ради вимагав від мешканки одного з районів Львівщини 24 тисячі доларів хабара за видачу земельної ділянки. До правоохоронців звернулася жінка, якій за законом мали б виділити земельну ділянку для підприємницької діяльності. Втім видача землі затягувалась.

Доручення Луценкові

Сергій Білий
Юлія Тимошенко доручила міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку скасувати плату за довідку про вчинення правопорушень водіями, потрібну для проходження державного технічного огляду. Відповідне доручення прем'єр­міністр сформувала під час гарячої лінії з проблемних питань підприємців

Розікрали депозитів на 1,2 мільйона

Сергій Білий

На Миколаївщині працівники Управління Державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області викрили злочинну групу. Її члени - голови правління однієї кредитної спілки, вступивши в злочинну змову із головним бухгалтером та іншими службовими особами спілки, впродовж 20032009 рр., виконуючи адміністративно­розпорядчі функції, здійснили розкрадання отриманих від громадян у довірче управління депозитних коштів на загальну суму 1,2 млн грн.

Молодь із характером

Дмитро Сирота

Молодіжна збірна України (U21) зуміла вирвати нічию на виїзді у матчі зі збірною Франції. Підопічні Павла Яковенка програвали у ході матчу два м'ячі, але зусиллями захисника "Ворскли" Володимира Чеснакова, який двічі опинявся у потрібний час у потрібному місці, вдалося досягти прийнятного результату.

Сумніви Володимира Кличка

Дмитро Сирота

Чемпіон світу за версіями IBF і WBO Володимир Кличко сумнівається в тому, що Девід Хей і Алєксандр Повєткін, з якими він мав битися, але які через травми відмовилися від поєдинку проти українця, насправді були травмовані.

Низка трагічних подій

Дмитро Сирота

Цей тиждень можна сміливо назвати чорним у світі спорту. Напевно, ще ніколи не траплялося стільки трагічних події, які відбувалися в найрізноманітніших куточках світу і були пов'язані з різними видами спорту. І нехай у центрі подій виявлялися маловідомі особистості, сам факт такої смертності змушує замислитися, а чи насправді спорт такий мирний?

Бронза Безсонової

Першу нагороду на чемпіонаті світу2009 з художньої гімнастики, що відбувається в японському місті Міє, українській команді принесла Ганна Безсонова. Вона здобула бронзу у вправах зі скакалкою.

Не клеїти дурня

Ігор Гулик

У непевний час, коли президентська кампанія фактично стартувала, увага її ще не сформованих штабів, вочевидь, зосереджена на тому, аби помаркувати основних гравців, систематизувати їхні головні месиджі, укласти у мізках пересічного громадянина їхні знакові риси. Кожен із кандидатів, зважившись на участь у перегонах, певним чином вже окреслив для себе "електоральне поле", на якому вестимуться головні баталії, "угіддя", що не потребують надто ретельної роботи, і ті "терени" чужинців, з яких можна урвати певну частку голосів.

На Ґодо вже не треба чекати

Ярина Коваль
Лариса Залеська-Онишкевич, літературознавець, про драму, театр і ті стовпи, “що підперли небо”

Жовківська легенда

Ярина Коваль

У Національному музеї - знаковий іконостас

Тисячоліття української поезії

Іван Лучук
Щоб осмислити й розтлумачити принаймні ті твори, які повністю чи фрагментарно увійшли до антології "Вертоград. Українське поетичне тисячоліття", треба братися за написання розлогої "Історії української поезії". Можливо, з часом я візьмуся й напишу щось такого плану. А тепер моїм завданням є не змалювати всю панораму, а лишень звернути вибіркову увагу на деякі принципово важливіші або принагідно вмотивовані нюанси
1.2599 / 4.04MB / SQL:{query_count}