П'ятниця, 8 травня 2009, №50(788)

Пішли дивитися футбол і згоріли живцем

Пожежа у Дніпропетровську забрала життя десятьох людей

Баш на баш не вийде?

Мирослава Іваник

У Львові заперечують можливість простого обміну культурними осередками - Народного дому в Перемишлі на колишній осідок польського товариства "Сокіл" у галицькій столиці

Щорічний холодний душ

Ірина Цицак

Із 12 травня львів'ян на десять днів позбавлять гарячої води

Мирослав Сеник: “Проти нас працювали”

Ярослав Іваночко

Львівщина підпише з Кабінетом Міністрів Угоду про регіональний розвиток. Документ обіцяє області великі фінансові вливання у будівництво та ремонт доріг - 2,5 мільярда гривень та програму цілодобового постачання Львова - 177 мільйонів гривень.

...І один внутрішній світ для двох

Ми сидимо в затишному помешканні музичної сім'ї - Лесі Боровець-Демчишин і Ростислава Демчишина. Талановитих людей, захоплених своєю справою, тобто музикою, яка і є їхнім сенсом життя.

Стати мамою

Дві історії стосунків медиків і жінок у "цікавому стані"

Держфінпослуг готовий до війни

Небанківські фінансові установи готові позиватися із приводу повернення своїх банківських депозитів

Чорні банківські дні

Підсумки першого кварталу виявилися чи не найпровальнішими за останні роки для вітчизняних банківських установ. Їхні чисті збитки перевищили 7 млрд грн

Франція проти України

Саміт "Східного партнерства" засвідчив існування нової вісі протистояння у Європі

Харакірі українського самурая

У травні 85 років тому пішов із життя ідеолог нашої державності Микола Міхновський

Поминаючи Степана Смаль-Стоцького

В історії українського національного руху ХХ століття професор Степан Смаль-Стоцький (1859 - 1938) відіграв дуже значну роль. Він був одним із перших професорів україністики: ще від 1885 року постійно викладав нашу мову та літературу в Чернівецькому університеті.

13 років у “чистилищі”

За даними соціологічних опитувань, більшість українців прагне, аби їхня країна вступила до складу Євросоюзу, рівень життя у державах - членах якого значно перевищує аналогічні показники за межами ЄС. Але для цього спершу слід пройти крізь "чистилище" Ради Європи (РЄ), створеної для "пропаганди принципів парламентської демократії і прав людини, сприяння співпраці й суспільному та економічному розвитку".

“Конспірація” хабарнику не допомогла

На Львівщині голова однієї з місцевих рад погорів на хабарі у 2,5 тис. доларів. Цю суму він вимагав у жителя Кам'янка-Бузького району. Коли чоловік звернувся до чиновника з проханням про надання земельної ділянки, посадовець пообіцяв, що посприяє у вирішенні цього питання, але як тільки отримає відповідну суму у конверті.

КРУ підписало вирок владі

Понад 60 мільйонів гривень зі субвенцій та місцевих бюджетів, спрямованих на заходи з енергозбереження, не дали позитивного результату, а 25 млн грн взагалі були витрачені не за призначенням у результаті прийняття керівниками місцевої влади неефективних рішень.

Такий суддя нам не потрібен

Дмитро Сирота

У Європі визначили фіналістів цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів. Головний континентальний клубний трофей розіграють англійський "Манчестер Юнайтед" та іспанська "Барселона". Та якщо перемога МЮ у матчі з лондонським "Арсеналом" відбулася спокійно, то нічия каталонців на "Стемфорд Бридж" ще довго обговорюватиметься і вкотре кинула тінь на суддівський корпус, який припускається доленосних помилок навіть на найвищому рівні.

Як написати світовий бестселер?

Літературознавці і видавці віддавна намагалися створити рецепт, а письменники не менш старанно пробували втілити їхні рекомендації у життя. Але тим не менше з року в рік книги, які очолюють світові списки бестселерів, суперечать критеріям, виробленим "знавцями". Непередбачуваність читацьких симпатій, мабуть, залишається найцікавішим моментом у глобалізованому і занудно комерціалізованому світі книготоргівлі. Можливо, ця непередбачуваність є своєрідним актом непокори читачів, які хочуть купувати книги за власними уподобаннями, а не відповідно до експертних розрахунків.

Знаки питання

Ці двоє людей чомусь завжди існували для мене ніби на двох різних півкулях однієї планети. Коли один був на світлі, інший западав у пітьму. Тепер я бачу, як багато між ними спільного, яка тривожна іскра проскакує, коли зблизити їх, ніби два полюси вольтової дуги. Бачу, дивуюся і мало що можу пояснити.

За настроєм упізнати Львів

Ярина Коваль

Виставка живопису "СонцеЛьвів" Сергія Яроцького в арт-салоні "Сливка", попри те, що приурочена до чергових травневих святкувань Дня міста, має на меті й інше - показати, що стежка до суті Львова у кожного художника своя.

На Вірменській повіяло гамбурзьким вітром

Ярина Коваль

Виставка живопису, графіки, скульптури, інсталяції та мультимедії  молодих німецьких художників з Гамбурга "HFBK Hamburg" (яка відкрилася в галереї "Дзиґа")  спеціально зроблена у формі, яку мають у Вищій школі образотворчих мистецтв у Гамбурзі творчі перегляди студентських робіт. Тобто жодних підписів. І увазі загалу представили саме ті роботи, за які студент гордий.

Тварини не постраждали. А люди...

Катерина Сліпченко

Мабуть, рідко коли у киян виникає необхідність, як колись у радянські часи, стояти в черзі для того, аби потрапити до виставкового залу. Проте саме таку картину можуть спостерігати здивовані перехожі, пробігаючи у своїх справах повз PinchukArtCentre.

Венеційські мрійники

Катерина Сліпченко

Днями було офіційно оголошено, що PinchukArtCentre представить Україну на 53-й Міжнародній виставці сучасного мистецтва Венеційська бієнале з проектом "Степи мрійників" ("Steppes of Dreamers").

2.7602 / 3.99MB / SQL:{query_count}