Вівторок, 5 травня 2009, №48(786)

Незвичні мітинги у Києві

Василь Демко

У суботу в Києві відбулася акція "Марш свободи", орга­нізована, за словами ініціато­рів, з метою протистояння нар­ко­корупції. На початку Хрещатика біля Європейської площі зібралося близько 50 учасників "Маршу".

Ющенко хоче зблизитися з Росією

Ярослав Іваночко

Президент України Віктор Ющенко хотів би кращих відносин з Росією. Про це він заявив у інтерв'ю провідним європейським виданням:

Апетити рейдерів зростають

Василь Демко

3 травня у Севастополі рейдери спробували захопити об'єкти ТзОВ "Трудовий колектив Балаклавського судноремонтного заводу "Металіст", що знаходиться у сфері управління Міністерства оборони України. Про це заявив журналістам директор підприємства Владислав Голубовський.

У Криму гине врожай

Василь Демко

Через борги за електроенергію кримські врожаї залишилися без води з Дніпра.

Проблема піратства – у сприйнятті

Владислав Шаповал, юридичний представник BSA в Україні, про інтелектуальні злочини, моральну відповідальність та кримінальні наслідки комп'ютерного піратства

Пам’ять на відкуп

Лілія Поліщук

Музей, де вшановуватимуть жертв окупаційних режимів, ще не відкрили, а за місце директора вже пересварилися

Пам’ять на відкуп

Лілія Поліщук

Музей, де вшановуватимуть жертв окупаційних режимів, ще не відкрили, а за місце директора вже пересварилися

Перманентна катастрофа

Мар’яна Вербовська

Минулого тижня на Львівщині втретє за рік горіла одна й та ж  шахта. Керівництво копальні стверджує, що вуглярам небезпека... привиділася

Без ексцесів і на городах

Ірина Цицак
Цьогорічні першотравневі свята у Львові та області минули, на диво, без серйозних ексцесів, трафунків та порушень громадського порядку. Про це "Пошту" запевнили у міліції та обласному управлінні МНС.

Покарати винних за спалені храми

Проблемою збереження дерев'яних пам'яток сакрального мистецтва Львівщини перейнялися обласні депутати. З бюджету вирішили виділити кілька мільйонів гривень за­для порятунку дерев'яних храмів від пожеж.

Можливо, проллється кров

Едуард Шеварднадзе, екс-президент Грузії,  про національну катастрофу, недолугих учнів і про те, чому жінка не стане президентом

Амбітна та вольова молодь

Світлана Одинець

Тадеуш Помянек, ректор Університету інформаційних технологій у Жешуві, професор, про освітні пропозиції для українців, нову кар'єру і європейські перспективи

Тестування на старті!

Завтра, шостого травня, тестуванням з історії України  розпочинається  ЗНО-2009. Нагадаємо, що для участі у тестуванні випускник повинен мати зі собою запрошення, документ, що посвідчує особу, довідку з навчального закладу з фотокарткою.

Як постелиш, так і виспишся

"Пошта" дізнавалася, як купити якісну постіль та ковдри

Христос поміж нас

Світлана Одинець

Чи думають про це ті, хто ходить до храму "про людське око"?

Патріарший собор УГКЦ – через два роки

У Львівському національному академічному театрі опери та балету за участю зірок сві­тової опери Павла та Петра Приймаків, Вік­торії Лук'янець, поета та книговидавця Івана Малковича, поета Василя Герасим'юка відбувся благодійний концерт "З вірою та любов'ю" під патронатом Блаженнішого Лю­бомира (Гузара).

УПЦ: автокефалія – “технічна річ”

На думку архимандрита Кирила (Говоруна),  глави Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ, єдина Помісна православна церква - це те бажане, чого прагнуть усі політичні сили і всі церкви. "Наша мета - подолання поділів, розколів, - переконаний він. - Питання полягає тільки в тому, яким чином це здійснювати, у який спосіб інтерпретувати, що таке єдина Церква і що таке помісність", - повідомляє РІСУ.

Візит дами

Росія погодилась на зменшення законтрактованих обсягів поставок газу до України і не наполягатиме на штрафних санкціях

Обережно – податки і збори!

Якщо уважно "збадати" всі податки та збори в Україні, то великий кавалок з них є незаконним. Хоча таке стверджувальне слово, як незаконний, може вжити тільки суд

Україна втратить голос

Протистояння між нашими політиками дійшло й до Європи

Медведько, Луценко, Черновецький – вороги преси

Ярослав Іваночко

Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України оголосили третій щорічний антирейтинг "Вороги преси - 2008". Як повідомляє "Телекритика", від­повідно до моніторингу порушень прав журналістів та висновків 50 незалежних медіа-експертів і провідних журналістів Києва та областей України, у 2008 році найбільше конфліктував із журна­лістами та ЗМІ  Генеральний прокурор України Олександр Медведько. 

Пітко очолив НРУ

Ярослав Іваночко

Новим головою Львівської крайової організації Народного руху України став Ярослав Пітко. Його обрали на за­критій конференції ЛКО НРУ минулої неділі.

Крапки над “і”

Дмитро Сирота
Черговий, 26-й, тур української Прем'єр-ліги минув без особливих сюрпризів. Лідери, хоч і важко, проте перемогли, середняки демонстрували доволі посередній футбол, а аутсайдери билися не на жарт. Укотре діаметрально протилежні результати продемонстрували львівські команди.

“Олімпійські надії” у Львові – 12-й турнір

Іван Яремко
Турнір молодих перспективних лучників під назвою "Олімпійські надії" відбувся у Львові з 28 квітня до 1 травня і зібрав рекордну кількість учасників - 260 із Білорусії, Молдови, Польщі та України. Започатковані заслуженим тренером України Богданом Кокотом (1955 - 2000) у 1998 році змагання мають високу репутацію у міжнародному календарі, і за ці роки на лукодромі "Цитадель", де власне розташована ДЮСШОР "Електрон", яку він очолював, пройшли випробування майже всі відомі нині чемпіони світу

Удома і стіни допомагають

Другого травня у спортивному залі НУ "Львівська політехніка" завершились змагання першого міжнародного турніру з настільного тенісу "Кубок Анатолія Строкатова", участь у яких взяло близько 200 спортсменів з України, Молдови і Росії.

Хто купався голим?

Ігор Гулик
Проблема нас, нинішніх, полягає у тому, що реально і достеменно про всі події, які відбуваються за нашої присутності, ми маємо шанс дізнатися лише через надцять років. Не вже і негайно, а лише тоді, коли, за висловом Воррена Барета, американського підприємця, "зійде приплив, і стане зрозуміло, хто купався голим".

Алегорії з вірою у те, що добро переможе

Ярина Коваль

Друзі та знайомі львів'янки Ярослави Король були заінтриговані тим, що побачили на її черговій виставці живопису - цього разу в кабінеті мистецтв Львівської наукової бібліотеки імені Василя Стефаника. Не те, щоби художниця задекларувала - більше не працює у площині релігійного та історичного малярства, як було раніше. Але уперше показала, що їй внутрішньо дуже цікаве ще й створення символі­ко-алегоричних сюжетів.

Небезпечні ігри Тарантіно, або Перші Каннські скандали

Катерина Сліпченко

Режисер Елай Рот ("Гостел"), що зіграв одну з головних ролей у картині Квентіна Тарантіно "Безславні виродки", зняв одну з частин картини під назвою "Stolz der Nation" (своєрідний "фільм у фільмі" за принципом трейлерів неіснуючих картин у "Гріндхаузі", один із яких, до речі, також зняв Елай Рот). У інтерв'ю MTV Рот оголосив свою роботу нацистською пропагандою. Звичайно, така заява не могла не викликати шквал обурення у світі.

Мистецтво молодих під пильним оком метрів

У Львові відбулася традиційна щорічна акція Академії мистецтв України

Кому потрібен критик

Ярина Коваль

П'ята наукова сесія Спілки критиків та мистецтвознавців Львова, яка відбулася днями у Львівській національній академії мистецтв, можливо, і не зацікавила би посвячений  загал, коли б не стосувалася проблеми "Критика художньої культури: сучасний стан і перспективи".

19.1277 / 4.05MB / SQL:{query_count}