Четвер, 24 липня 2008, №30 (681)

Позбутися ЧФ

Ігор Мартинів
Міністерство закордонних справ України підготувало законопроект, що стосується забезпечення виведення Чорноморського флоту Росії з території Криму після 2017 року. "Законопроект вже готовий і до часу, визначеного в указі Президента Віктора Ющенка, буде поданий", - сказав у вівторок на прес-конференції міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Україна розколює ЄС

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу на спільному засіданні 22 липня не змогли дійти єдиної думки щодо подальшого розширення ЄС за рахунок зміцнення зв'яз­ків з Україною для її подальшої інтеграції.

Ртуть у Фонді держмайна

Ртуть знайшли минулого тижня і знешкодили кілька днів тому спеціалісти.

Уряд допоможе вивчити державну мову

Курси української мови для російськомовних громадян має намір запровадити міністр культури і туризму Василь Вовкун

Запізнілий торг

Мирослава Іваник

Міська рада починає будів­ництво стадіону до Євро-2012 за власні кошти. Переговори з єдиним потенційним інвестором Петром Димінським про інвестування цього проекту ставлять більше запитань, аніж дають відповідей.

Обіцяного три роки чекають

Після жахливого буревію, що пронісся Львівщиною, минув місяць, а на вулицях Львова і досі помітні його сліди. Ще не доведено до ладу каналізації, покрівлі, не вивезено залишки дерев з парків і дворів. І невідомо, чи буде...

Пам’ять Скнилова

Цієї неділі мине шість років від Скнилівської трагедії, коли під час авіашоу з нагоди 60-річчя 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України винищувач Су-27 впав на глядачів

Планета вчить “солов’їну”

Мар’яна Вербовська
Від суботи і впродовж наступних двох тижнів у Львові працюватиме Між­народна школа україністики. Літні студії проводитимуть уже вп'яте, залучивши учасників з десяти країн, серед яких Грузія, Румунія, Литва, Угорщина, Узбекистан і навіть Нігерія.

Волонтери у Львові

Ірина Залецька
14 іноземних студентів-волонтерів допомагатимуть львів'янам зберегти свою історію

Хаос та безвладдя?

Більшість мешканців Львівської області вважають, що Україна перебуває у стані гострої політичної кризи.

Застав дурня Богу молитися…

Ірина Залецька
Науковці cтверджують, що міські "корки" зумовлені не ремонтом доріг, а його хаотичністю 

Перспектива з-під килима

Мирослава Іваник

Чи не стане стратегія розвитку Львова планом кількох львів'ян?

Інвентаризація пам’яті

Мирослава Іваник
На Личаківському цвинтарі проведуть інвентаризацію поховань. З початку тижня там почала працювати група українських та польських студентів. За підрахунками дирекції цвинтаря, загалом тут є понад 350 тисяч поховань і щонайменше 75 тисяч надгробків.

Не нашкодь!

Як у Львові дотримуються вимог Віденського меморандуму

Жінки та чоловіки. Хто рівніший?

Дуже часто постає питання, чи в тій чи іншій державі світу поняття прав жінки є реальністю чи, може, носить суто декларативний характер. І якщо у розвинених країнах світу ще якось контролюється законом поняття жіночих прав,  то у малорозвинених країнах прекрасна половина людства зазнає постійних знущань, принижень, а часто-густо і кари смертю за свої "вчинки".

Караджич під трибуналом

Колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, обвинуваченого у військових злочинах в роки війни в Боснії і Герцеговині в 1992 - 1995 роках, затримано і доставлено до Бєлграда 22 липня.

Манделлі – 90

Колишній президент ПАР Нельсон Манделла відсвяткував наприкінці минулого тижня своє 90-річчя. Знаменитий південноафриканський борець за права людини дожив до поважних років і почувається вельми не зле, попри проведені в одиночній камері 27 років.

У Казані потоп

У понеділок на столицю Татарстану Казань обрушилася потужна злива, що буквально паралізувала життя у місті.

Тести для особливо обдарованих

Нова система вступних випробувань до вищих навчальних закладів суттєво вплинула й на відбір майбутніх студентів мистецьких вишів та факультетів. Хоча, традиційно, сума балів із загальноосвітніх предметів для потенційних геніїв із скрипкою чи пензлем - не головна, але деколи може відіграти фатальну роль.

Щастя у дітях

Як вдається багатодітним родинам вижити на 1,5-2 тисячі гривень на місяць?

Народити й... почекати

Допомога матерям-героїням є, але не зараз

Одружуються і розлучаються менше...

Упродовж першого півріччя 2008 року на Львівщині стали на рушничок щастя значно менше молодят. Укладено всього 6647 шлюбів, торік за цей же період - 7352. Чому молоді люди почали менше одружуватися? Може, вплинув високосний рік (у народі кажуть, що в такі роки не варто одружуватися) чи демографічна ситуація дається взнаки.

Always in a Hurry

Американські нотатки

Най буде не пишно, лем жеби било затишно

З 18 по 20 липня загублене в горах маленьке село Ждиня (Польща) знову перетворилося на велику столицю лемківської культури. Тут вже в 26-й раз відбулася "Лемківська ватра" - найбільше щорічне свято дивовижного етносу, що, втративши свої землі, зумів зберегти власну ідентичність та самобутню культуру.

Купуємо... кишкові інфекції

"Пошта" з'ясовувала, чому влада міста і відповідні служби ніяк не реагують  на антисанітарію,  що панує на стихійних ринках

Небайдужість перемогла

Суму, якої бракує для проведення операції з відновлення слуху 8-річному львів'янину Григорію Вікторову, вирішив додати Благодійний фонд Рината Ахметова "Розвиток України"

Партнери та опоненти

Ярослав Кашуба, голова представництва Держкомпідпри-ємництва України у Львівській області, про рішення, які слід негайно скасувати

Хто міг убити “Кулю”?

Ще одна версія, яку вперто не помічають правоохоронці

Тимошенко піде восени

Віце-президент Європейського парламенту Марек Сівєц прогнозує, що вже восени цього року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко буде звільнена з посади для участі у виборах президента 2010 року.

Кури з політичним присмаком

Чого не зробиш заради політичних дивідендів? Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко довго критикувала виробників курятини за завищені ціни їхньої продукції.

Герої нашого часу

Андрій Левківський
Головною подією минулого тижня, без сумніву, стала домашня перемога футбольного клубу "Львів"  над чемпіоном України донецьким "Шахтарем". Команда Степана Юрчишина вкотре зуміла створити диво і довести, що в сучасному футболі можливо все.

Ностальгія за Європою

Незважаючи на актуальну кризу ЄС, Україна бореться за свій потенційний вступ до організації. Головний месидж сьогоднішнього Києва однозначний - ми європейська країна

Розкоші злиднів

Ігор Гулик
"Ми працюємо, ви відпочиваєте..." - рекламний телеслоган з присмаком оскоми цілком годиться для окреслення нинішніх відносин загалу й обраної ним влади. Міркую, що лише в поодиноких країнах світу звичною і терпимою є ситуація, за якої працедавець платить найманому робітникові за невиконані завдання, та ще й відпускає його на вакації, знаючи, що той не впорався з найнагальнішими обов'язками.

Битва за Севастополь

Американські аналітики з організації "RAND Сorporation" вважають, що боротьба за Крим відбуватиметься так: Росія анексує Севастополь і захопить острів Тузлу, щоб контролювати Керченську затоку, якою з Кубані почнеться наступ російських військ.

Денонсація і самоізоляція

Юрій Лужков знову повернувся до української теми і закликав припинити дію Договору про дружбу і співпрацю між обома країнами після того, як у 2009 році закінчиться термін його дії.

Чутливість Австрії до України

Австрія дуже позитивно оцінює успіхи щодо проведення реформ, необхідних для вступу до ЄС.

Світ шукає новий порядок

У Берліні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та колишній американський держсекретар і радник з питань держбезпеки Генрі Альфред Кіссінджер дали інтерв'ю журналістам "Frank­furter Allge­meine Zeitung". Серед питань були і такі, що стосувалися України.

Подорож у часі

Крістоф Рансмайр,  австрійський письменник,  вважає ідеальною формою літератури ринок у Марокко

“Скляна” істина

Ярина Коваль

Франц Черняк, художник-скляр, про львівську гуту

Рок-битва на користь львів’ян

В Дубно завершився 11-й рок-фестиваль "Тарас Бульба".

“Підкамінь-2008” обіцяє багато

Етнофестиваль "Підкамінь" відбуватиметься 25 - 27 липня в однойменному селі на Бродівщині.

Журі Мостри

До складу журі основного конкурсу 65-го Міжнародного Венеційського кінофестивалю, який триватиме з 27 серпня по 6 вересня на острові Лідо під головуванням німецького режисера Віма Вендерса також увійшли...

Авторські права надовго

Євросоюз оголосив про плани збільшення терміну дії авторських прав на музичні твори з нинішніх 50 до 90 років, повідомляє лондонська газета "Таймс"

Коппола без Копполи

Молодість без молодості / Youth Without Youth

Убивство через фарби

Фредерико Андахази. Фламандский секрет. ЭКСМО. 2007

19.9253 / 4.11MB / SQL:{query_count}